Tisk foto obrazu

Tisk foto obrazu, sportovní fotograf Lukáš Budínský

Proč se zajímat o tisk foto obrazu? Jsem přesvědčen o tom, že fotografie se stává fotografií až v momentě, kdy je vytištěna. A ideálně umístěna tak, aby na ní mohl kdykoliv spočinout zrak. Jinak je to jen shluk dat v počítači či na vzdálených serverech.

Digitální fotky jsou jen soubory, sportovní fotograf Lukáš Budínský

Dokud se fotky nevytisknou, jsou jen hromadou dat na disku

Proto se vždy snažím zachytit vaše sportovní výkony tak, aby mohly být ve velkém formátu vytištěny. To znamená, že kladu důraz nejen na špičkovou technickou kvalitu, ale i na přidanou hodnotu estetickou. Výcvaků kolem cesty určených pro Facebook máte desítky a zařadit se do fronty „kvantita nad kvalitou“ odmítám.

A jak jinak bych toto své tvrzení potvrdil, než tím, že si nechám z vybrané fotky vytisknout opravdu pořádný obraz. Jenže z jaké fotky? Chtěl jsem něco z letošních závodů a před výběr měl asi 30 fotek. Silou vůle jsem to zúžil na 10 a dál jsem byl bezmocný. Nezbývalo než oslovit vox populi a na mé facebook stránce nechat hlasovat o vítězi.

Tisk foto obrazu, sportovní fotograf Lukáš Budínský

Soutěž a hlasování o obsah foto obrazu

To, že zvítězí i můj favorit – „Jan Bartas mizící za zatáčkou“ jsem tušil, ale že propadne celá řada mých oblíbených fotek mne překvapilo. Asi budu nechávat vybírat fotky nezávislým pohledem častěji.

Tisk foto obrazu Saal Digital

Když máte dostatečné množství fotek, můžete si nechat zpracovat foto knihu, které jsou oblíbené zejména u rodinné fotografie. Nicméně jedinečné sportovní momenty si zaslouží více prostoru. Fotoobraz nabídne přesně to co potřebujete. Vytisknout foto obraz už umí dneska kde kdo. A technik, které umí přenést data do reálné podoby je také nepřeberné množství.

Tisk foto obrazu, sportovní fotograf Lukáš Budínský

Vytisknutý fotoobraz v zahradě na houpačce. Kontrast dokonalý, odlesky žádné.

Využil jsem nabídky Saal-digital sídlící v Německu, jelikož jako jedna z mála firem nabízí poslání vzorníku materiálů na fotoobrazy. A protože jsem chtěl něco prémiového, zaujala mne Alu-Dibond. To je aluminiová deska 3mm silná, která slibuje maximální ostrost a stabilitu barev. Nepotřebuje rám ani není zasklená.

Tisk foto obrazu, sportovní fotograf Lukáš Budínský

Ani venku by nedělal obraz ostudu

Objednání přes dodávaný software je bleskurychlé a opět mne příjemně překvapila i doba dodání. Ve čtvrtek jsem objednával, v pátek přebíral balíček dopravce a v pondělí ráno jsem se mohl kochat. A že bylo čím. V první řadě balením. Obraz byl tak pečlivě a precizně zabalen, že mi bylo líto karton rozbalit. A potom samotný obraz…

Tisk foto obrazu, sportovní fotograf Lukáš Budínský

Nalepovací závěsný systém – lehké, jednoduché, účelné

Krásně kontrastní, ostré co má být ostré. Jemné přechody černé a prokreslené stíny. Hliníková deska Alu-Dibond je opravdu pevná, nijak se nekroutí. Výsledný obraz je matný a dobře viditelný i na přímém slunci, bez jakýkoliv odrazů. Prostě paráda! Za sebe mohu opět nabídku Saal-Digital jen doporučit.

Tisk foto obrazu, sportovní fotograf Lukáš Budínský

Vytisknutý foto obraz na svém místě v pracovně

Ale hlavně bych si přál, aby se fotografie více tiskly. Vždyť je takových možností. A místo na zdi se určitě také najde. Já se budu snažit vám vždy přinést o důvod víc si nechat fotky vytisknout. Zbytek je jen na vás!