Tréningové foto cross country

cross country panning bike

Cross country

Už delší čas jsem si říkal, že nejen trailovým běháním by měl být sportovní fotograf živ, co takhle vyzkoušet bikové cross country. Když se tedy naskytla příležitost a doslova pod barákem se konal závod trochu jiného ražení, neodolal jsem.

výjezd bike závod mtb

Náročný výjezd

Polanský duatlonek

Jak název polanský duatlonek napovídá, jednalo se o duatlon, ale ve velmi zkrácené podobě (1 km běhu a 13 km bike okruh). Běh mne tentokrát pro změnu nezajímal, stejně jako stupně vítězů nebo start závodu. Vydal jsem se na okruh bike části, který měl čistokrevný cross country charakter. A to navíc vylepšený 24 hodinovým deštěm. Co víc si člověk může přát.

bike závod sportovní fotograf

Bahno všude, ale úsměv drží

Švenkování neboli panning

Zatímco borci jeli na krev v závodním tempu, já jsem měl spíše tréningové cíle. Konkrétně jsem chtěl vylepšit techniku panningu, nebo česky švenkování. Rád ji zkouším i na trailových závodech v běhu, ale přiznejme si to – borci na kolech jezdí přeci jen trochu rychleji a předvídatelněji. Za neustávajícího deště jsem si našel pěkné místo a zkoušel různě experimentovat.

mtb cross country v bahně

Vítězovi to i po rovině sviští

Nakonec jsem vytáhl i blesk, postavil je na stativ a se synchronizací na druhou lamelu jsem oslňoval jedno jezdce za druhým. A konečně jsem byl s výsledky spokojen.

cross country panning bike

Soustředěný výraz, povedený panning

Za trnkovým keřem

Po té co jsem se vyšvenkoval dosytosti, udělal jsem ještě několik tradičnějších fotek na tom parádním místě v lese a začal se vracet k cíli. Závod se totiž chystal ke svému konci. Ještě několik rozbahněných sjezdů, zoufalých obličejů a už zbývalo na trati jen pár posledních závodníků.

bike cross country sjezd

Brzdíme rukama, nohama a očima. Marně

A tu přišel trnkový keř s krásným průhledem na trať. Škoda, než jsem se nastavil, správně zaostřil tak projel i poslední cross country jezdec a bylo vymalováno. Nicméně toto místo mi leží v hlavě. Pokud by někdo chtěl bajkové fotky, kontaktujte mne – určitě se domluvíme.

trnky cross country valašsko

Biker za trnkovým keřem

1 Komentář

  1. Pingback: B7 za 12 hodin pohledem fotografa - Sportovní fotografie

Přidávání komentářů není povoleno.